سوپ عدس لبنان – Skinnytaste

یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و مقدار زیادی سیر و لیمو تهیه شده است.

یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید ، تهیه شده از عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، مقدار زیادی سیر ، زنجبیل و لیمو.
سوپ عدس لبنان

این دستور العمل باعث می شود یک دسته بزرگ به وجود بیاید. برای شام مناسب است ، و می توانید بقیه را برای ناهار یا شام برای یک شب شلوغ فریز کنید. من عاشق سوپ عدس هستم ، بنابراین سوپ عالی است که هر وقت هوس دید ، در فریزر باشید. چند مورد از علاقه مندی های من سوپ عدس قرمز با اسفناج و مرغ و سوپ عدس است.

یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و سیر و لیمو زیادی تهیه شود.

دوست لبنانی من ، ماریا ، که اینستاگرام Yoga_Poze را دارد ، دستور تهیه سوپ عدس لبنانی خانگی خود را با من به اشتراک گذاشت. این ماده غذایی سالم و تغذیه ای است و به اندازه کافی برای چندین وعده غذایی مفید است ، می توانید باقیمانده را نیز یخ بزنید. او یک سر سیر کامل به آن اضافه می کند ، اما شما می توانید به اندازه دلخواه از آن استفاده کنید. جالب بود که چگونه ماریا سبزیجات را در انتهای سوپ اضافه کرد ، که این کار را انجام می دهد ، بنابراین هیچ یک از مواد مغذی را از دست نمی دهید. من این را به لیست دستور العمل های من در زیر 10 دلار اضافه کردم ، شما می توانید دستور العمل های بودجه بیشتری را در آنجا مشاهده کنید.

آیا سوپ عدس سالم است؟

آره! سوپ عدس بسیار سالم است. عدس منبع عالی پروتئین گیاهی است و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند آهن و فولات است. لازم به ذکر نیست ، آنها یک پروتئین بسیار مقرون به صرفه هستند.

غذای پیشنهادی  طرز تهیه کاپ کیک غذای فرشته خانگی

علاوه بر تمام مزایای سلامتی عدس ، این سوپ پر از سبزیجات است. هویج ، کرفس ، سیب زمینی شیرین و کلم مواد مغذی زیادی اضافه می کنند.

چگونه سوپ عدس را از ابتدا درست می کنید؟

تهیه سوپ عدس بسیار آسان است. مرحله اول جوشاندن عدس ها در آب و آبگوشت و سپس بمدت 30 دقیقه بجوشد. در حالی که عدس در حال پخت و پز است ، ساقه ها و برگ های کلاله را برش دهید.

بعد ، کره را در یک وسایل متوسط ​​ذوب کرده و سیر را برای کمتر از یک دقیقه بپزید. قبل از پختن سیلانترو ، داخل سیلانترو مخلوط کرده و قابلمه را از روی حرارت بردارید.

وقتی عدس نرم شد ، تمام سبزیجات (به جز برگهای کلم) را اضافه کنید و بپزید تا حدود 15 دقیقه نرم شود. سیلانرا / سیر و لیمو را اضافه کنید و چند دقیقه بجوشد. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید ، اضافه کنید
کلاله ها را می گذاریم ، ده دقیقه بپوشانید و بعد سرو کنید

با سوپ عدس چه می شود؟

این سوپ عدس سبز به خودی خود بسیار عالی است اما همچنین همراه با برخی از نان ها مانند پیتا یا ترش پوسته پوسته ، و یک سالاد جانبی برای بیشتر یک وعده غذایی کامل بسیار عالی است. سالاد فتا خرد شده ام را امتحان کنید.

نحوه یخ زدن:

از آنجایی که این دستور العمل باعث ایجاد سوپ عدس زیادی می شود ، باید مقدار زیادی باقیمانده باقی بمانید. می توانید باقیمانده را تا چهار روز یخچال بزنید یا تا شش ماه یخ بزنید. سوپ را درون ظروف ایمن از فریزر یا کیسه های فریزر فشرده نگه دارید و صاف کنید
فریزر.

غذای پیشنهادی  کیک کدو سبز شکلاتی | منتقد دستور العمل

برای آب شدن کافی است ، شب قبل از اینکه بخواهید آن را بخورید ، سوپ یخ زده را درون یخچال بگذارید. اگر زمان لازم برای این مرحله را ندارید ، می توانید سوپ منجمد مایکروویو را نیز در فواصل 30 ثانیه انجام دهید ، و بین هر فاصله زمانی هم بزنید.

تغییرات:

 • انواع مختلف عدس وجود دارد. این دستور العمل عدس سبز را می طلبد ، اما اگر آنها را پیدا نکردید ، می توانید سبز را با عدس قهوه ای یا قرمز جایگزین کنید.
 • کلاله را با چوب سوئیسی یا برگ سبز دیگری برگردانید.
 • می توانید سیب زمینی شیرین را با کدو حبه ای جایگزین کنید.

یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و سیر و لیمو زیادی تهیه شود. گلدان بزرگ سوپ عدس.یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و سیر و لیمو زیادی تهیه شود. یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و سیر و لیمو زیادی تهیه شود.

دستور العمل های بیشتر عدس را که دوست خواهید داشت:

سوپ عدس لبنان

زمان آماده سازی: 10 دقیقه

زمان پخت: 1 ساعت

زمان کل: 1 ساعت 20 دقیقه

یک گلدان بزرگ از این سوپ عدس سالم ، گیاهی (وگان) لبنانی تهیه کنید که با عدس سبز ، کلم ، سیب زمینی شیرین ، زنجبیل و مقدار زیادی سیر و لیمو تهیه شده است.

 • 1 پوند عدس سبز خشک، شستشو (2 1/2 فنجان خشک)
 • 2 32 اونس جعبه سبزیجات مایع (برچسب ها را برای GF بررسی کنید)، در کل حدود 8 فنجان
 • 5 فنجان ها اب
 • 2 هویج بزرگ، قطر 1/4 اینچ
 • 3 ساقه کرفس بزرگ، قطر 1/4 اینچ
 • 1 سیب زمینی شیرین بزرگ، قطر 1/4 اینچ (10 اونس پوست کنده)
 • 1 1/2 فنجان ها cilantro خرد شده، (1 دسته بزرگ یا 2 دسته کوچک)
 • 1 کل لامپ سیر ،، پوست کنده و خرد شده
 • 2 قاشق غذاخوری کره یا روغن زیتون
 • 1 قاشق چایخوری نمک کوثر
 • آب 1 لیمو
 • 2 قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده تازه، اختیاری
 • 6 فنجان ها 1 دسته Lacinato Kale ، لوبیای سوئیس یا هر یک از سبزیجات مورد علاقه شما
 • عدس را در قابلمه بزرگ یا فر هلندی بریزید و آبگوشت و آب را اضافه کنید.

 • 30 دقیقه به جوش ، بپوشانید و بپزید.

 • ضمناً برگهای کلاله را از ساقه ها بشویید و جدا کنید. ساقه ها را به مکعب های کوچک بریزید و برگ ها را در قسمت های بزرگ برش دهید.

 • در یک ظرف متوسط ​​، کره را ذوب کرده و سیر را اضافه کرده ، کمتر از 1 دقیقه آن را بپزید ، (سوز نکنید) ، سپس سیلان را اضافه کنید ، آن را مخلوط کنید تا نرم شود و فوراً از روی حرارت برداشته شود (کامنترو تقریباً سبز رنگ باقی بماند). گذشته از.

 • وقتی عدس نرم شد ، تمام سبزیجات کرفس ، هویج ، سیب زمینی شیرین ، ساقه های کلم و زنجبیل را اضافه کنید و تا زمان نرم ، 15 دقیقه بپزید.

 • بعد از نرم شدن ، مخلوط کتانترو و سیر را به همراه لیمو روی حرارت 2 تا 3 دقیقه بجوشانید.

 • از روی حرارت برداشته و سبزی ها را اضافه کنید ، قابلمه را 10 دقیقه بپوشانید ، سپس سوپ را مخلوط کرده و سرو کنید. 16 لیوان درست می کند.

در صورت تمایل می توانید از سیر کمتری استفاده کنید ، ما دوست داریم که از آن طلایی شود اما 4 تا 5 میخک کار می کند.

خدمت: 11/2 فنجان انباشت، کالری: 260کیلوکالری، کربوهیدرات: 45.5گرم، پروتئین: 13.5گرم، چربی: 3گرم، چربی های اشباع شده: 1.5گرم، کلسترول: 6میلی گرم، سدیم: 275.5میلی گرم، فیبر: 9گرم، قند: 6گرم

نقاط هوشمند آبی: 2

نقاط هوشمند سبز: 6

نقاط هوشمند بنفش: 1

کلید واژه ها: سوپ عدس ، سوپ عدس گیاهی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *